Baseinas kieme yra tai, apie ką svajoja daugelis. Jis suteikia galimybę atsigaivinti karštą vasaros dieną, o taip pat ir smagiai praleisti laiką su šeima ar draugais. Visgi, reikėtų turėti omenyje, jog tam, kad baseine galėtumėte džiaugtis švariu ir skaidriu vandeniu, būtina tinkama jo priežiūra. Priešingu atveju baseino vanduo ims žaliuoti, jame kaupsis įvairūs mikroorganizmai bei bakterijos. Jei jau susidūrėte su šia problema, šis straipsnis kaip tik jums. Jame aptarsime, ką daryti, kad baseino vanduo nežaliuotų.
Pasirūpinkite baseino chemine pusiausvyra
Viena iš priežasčių, kodėl baseine žaliuoja vanduo, yra tai, jog jo vandens pH yra per aukštas, didesnis nei 8. Geriausia, jei baseino vandens pH būtų nuo 7 iki 7,6. Tokiame jame bus malonu maudytis, jis nekenks baseino įrangai bei jame nesidaugins dumbliai. Baseino vandens pH galite patikrinti, naudodami specialius pH testus. Jei vanduo yra per daug šarminis, naudokite vandens valymo priemones, ant kurių būtų nurodytas užrašas „pH minus“, priešingu atveju – kai vanduo yra per rūgštus, pasitelkite priemones su užrašu „pH plius“.
Taip pat turėkite omenyje, jog visų baseinų vandenyje turi būti palaikoma liekamojo aktyvaus chloro koncentracija nuo 0,3 iki 3,0 mg/l, priklausomai nuo to, kiek žmonių naudojasi baseinu bei koks yra jų amžius (vaikų baseino chloro koncentracija turėtų būti ne didesnė nei 1,0 mg/l). Chloras pasižymi dezinfekcinėmis savybėmis, greitai sunaikina dumblius ir bakterijas.
Galiausiai, kas savaitę profilaktiškai naudokite algicidą, kuris yra puiki profilaktinė priemonė, norint apsisaugoti nuo dumblių augimo.
Reguliariai prižiūrėkite baseiną
Be to, kad baseine nepažaliuotų vanduo, labai svarbu reguliariai jį prižiūrėti. Kasdien iš jo pašalinkite lapus, vabzdžius ir kitas šiukšles, naudodami skimerį, o kas savaitę išvalykite baseino sieneles ir grindis, kad ant jų nesikauptų dumbliai. Nepamirškite patikrinti bei išvalyti filtravimo sistemos, kadangi būtina, jog ji veiktų tinkamai, kad vanduo cirkuliuotų ir būtų pašalinami nešvarumai.
Atlikite smūginę vandens dezinfekciją chloru
Smūginė vandens dezinfekcija chloru, dar kitaip vadinama chloro šoku, gali puikiai pasitarnauti. Jos metu yra labai greitai pakeliama chloro koncentracija vandenyje, dėl ko žūva didžioji dalis bakterijų ir mikroorganizmų. Chloro šoką rekomenduojama atlikti reguliariai, kai vanduo atrodo užterštas ir neskaidrus. Šiai procedūrai geriausiai tiks vakaras, kai baseinas yra nenaudojamas, kadangi maudytis po smūginės dezinfekcijos chloru nerekomenduojama 12 valandų. Tiesa, įdėję chloro tabletę į vandens surinktuvo sietelį ar plaukiojantį dozatorių, taip pat nepamirškite įjungti filtraciją bei ją palikite per naktį.
Uždenkite baseiną
Kai baseinas nenaudojamas, uždenkite jį specialiu uždangalu, kuris sumažins į vandenį patenkančių šiukšlių bei purvo kiekį ir nepraleis ultravioletinių spindulių, kurie yra reikalingi dumbliams augti. Baseino uždangalas taip pat gali padėti ilgiau išlaikyti reikiamą vandens temperatūrą.
Pasirinkite tinkamą baseino vietą
Jei jūsų baseinas yra kilnojamas, jam parinkite tinkamą vietą kieme. Turėkite omenyje, jog nors maudytis saulės atokaitoje yra kur kas maloniau nei pavėsyje, tačiau per daug saulės spindulių gali paspartinti dumblių augimą. Dėl to labai gerai apmąstykite, kurioje vietoje turėtų stovėti baseinas. Nepamirškite, jog lauko skėtis ar net keli jie gali sukurti reikiamą pavėsį ir sumažinti saulės spindulių poveikį vandeniui. Šie elementai gali prisidėti ir prie gražesnio bendro vaizdo lauko erdvėje.
Be to, atkreipkite dėmesį, ar virš baseino augantys medžiai nėra organinių šiukšlių šaltiniai, skatinantys dumblių augimą. Jei taip, reguliariai genėkite aplink baseiną esančią augmeniją, kad kuo mažiau lapų, žiedų, šakų ar kitų organinių šiukšlių patektų į vandenį.
Reguliariai tikrinkite
Dar vienas patarimas norintiems apsisaugoti nuo baseino vandens pažaliavimo – reguliariai apžiūrėkite, ar baseine nėra įvairių įtrūkimų. Dumbliai gali augti ir daugintis pačiuose mažiausiuose tarpeliuose, kur kaupiasi vanduo ir jis necirkuliuoja, todėl svarbu nedelsiant pašalinti bet kokius įtrūkimus, kad baseinas tarnautų kaip įmanoma ilgiau, o taip pat kad galėtumėte mėgautis skaidriu, švariu vandeniu.
Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padės išvengti žalio vandens baseine. Tinkamai jį prižiūrėdami, galėsite būti garantuoti, jog nebesusidursite su tokiomis problemomis ateityje!