2021 metų spalio 1-3 dienomis Turkijoje įvyko tarptautinis renginys, kuriame dalyvavo ir draugijos ,,Veikiam.Lt“ atstovai. Keliaudami, pažindami skirtingas kultūras, bandėme analizuoti priklausomybę nuo interneto skirtingose pasaulio šalyse.
Žalinga interneto pusė
Šiuolaikinis gyvenimas neatsiejamas nuo informacinių technologijų – jų apstu įvairiausiose gyvenimo srityse, pradedant buitimi, baigiant švietimu ir valstybės valdymu. Visiškai natūralu, kad žmonės daug laiko praleidžia žiūrėdami į kompiuterių ir telefonų ekranus – ne tik dirba, bet ir moka mokesčius, registruojasi į įstaigas, bendrauja, pramogauja, apsiperka, sužino vaikų pasiekimus mokykloje. Internetas leidžia patirti svetimas kultūras, nepasikeliant nuo darbo stalo, pažinti, rinkti informaciją, tačiau jis turi ir žalingąją pusę. Augdamas vaikas nuolat juda, lipa, lenda – jis apdovanotas smalsumu, kuris lavina vaiko motoriką, žinias apie pasaulį, įgūdžius, gebėjimą sutelkti dėmesį. O ilgas laikas prie ekranų gali atimti iš vaiko galimybę natūraliai tyrinėti pasaulį ir lavintis.
Kitas pavojus – toks vaikas nepatirs nuobodulio. Vaikas privalo patirti tokius momentus, kai svarsto, o ką man veikti dabar? Ką čia sugalvojus? Tai skatina kūrybiškumą, įgūdį kelti sau tikslus ir jų siekti. Tačiau internetinės platybės yra kupinos stimuliacijos, nereikia nieko kurti ir siekti, gali vartoti be perstojo, dėl to nesivysto minėti vaiko įgūdžiai.
Eskišechyro mieste
Tam, kad atsiriboti nuo priklausomybės, turime nuolat kaupti asmeninę patirtį, telkti bendraminčius, mėgstančius keliauti, kažką kolekcionuoti, rasti mėgstamą laisvalaikio užsiėmimą. Nereikėtų atsiriboti nuo pasaulio, mus supančios aplinkos. Apie tai ir rinkomės diskutuoti Eskišechyro mieste, kuriame įvyko pirmasis projekto INTERBRIDGE partnerių susitikimas. Pasirašytos sutartys leido pasiruošti tolimesnėms veikloms ir būsimiems susitikimams.