Sakoma, kad politikoje ir kare visos priemonės yra galimos. Nesu įsitikinęs, kad taip turi būti, tačiau Plungės šilumos tinklų generalinė direktorė M. Charitonova ir jos kolegos iš asociacijos „Vieninga Plungė“ matyt vadovaujasi būtent tokiu principu.
Audrius Klišonis
Po viešos diskusijos liepos 6 dieną festivalyje „Mindee 2022“ kurioje, paklaustas vedančiosios, pasidalinau savo nuomone apie situaciją Plungės šilumos tinkluose sulaukiau kvietimo į Plungės savivaldybės Tarybos Etikos komisiją. Plungės šilumos tinklų generalinė direktorė M. Charitonova reikalavo paneigti mano išsakytas mintis kaip žeminančias jos vadovaujamos bendrovės dalykinę reputaciją. Susipažinęs su skundu dar kartą perklausiau vaizdo įrašą ir perskaičiau Plungės šilumos tinklų veiklos strategiją 2022 – 2024 metams. Mano teiginiai buvo pateikti būtent remiantis bendrovės strateginiais dokumentais. Tai tiek raštu, tiek ir žodžiu išdėsčiau Etikos komisijai. Etikos komisijos posėdžio metu M. Charitonova išreiškė nepasitenkinimą, kad „esą meras nepalaiko jos kaip bendrovės vadovės“. Į šį jos nepasitenkinimą atsakiau „Tai, kad jūs esate Šilumos tinklų direktorė, o aš – meras, nereiškia, kad turime gulėti vienoje lovoje“ turėdamas mintyse, kad meras neprivalo palaikyti bendrovės vadovo veiksmų, jei mano kad jie neteisingi. Apgailestauju, kad mano pasirinktas aforizmas buvo per aštrus ir tai sukėlė pagrindą šioms diskusijoms.
Šiam mano išsireiškimui, be jokios abejonės, labai daug įtakos turėjo tas faktas, kad per metus šilumos kaina Plungėje išaugo daugiau kaip du kartus ir beveik kiekvienas į priėmimą pas mane atėjęs gyventojas skundžiasi dėl nepritekliaus sumokėjus komunalinius mokesčius.
Beje, Etikos komisija išnagrinėjusi M.Charitonovos skundą dėl bendrovės dalykinės reputacijos jo netenkino.
M. Charitonovai tapus Plungės šilumos tinklų vadove ( ja dirba nuo 2020 metų lapkričio mėnesio) vėluojančių ar neatliktų darbų sąrašas tik pailgėjo. Išvardinsiu kelis faktus.
1. Nuo 2021 metų vasario mėnesio pereita prie dujinio šildymo Mačernio g. katilinėje (pagrindinė Plungės miesto katilinė). Anksčiau energija buvo gaminama iš biokuro.
2. Dirbtinai trukdyta, išduotos prisijungimo sąlygos su pertekliniais reikalavimais, privačiam šilumos tiekėjui gaminančiam energiją iš biokuro.
3. Jungiamoji šiluminė trasa, kurią Šilumos tinklai turėjo pabaigti iki praėjusio šildymo sezono pradžios, pradėta eksplotuoti tik balandžio pabaigoje.
4. Nauji dujiniai katilai, kurie turėjo būti sumontuoti iki 2021 metų gruodžio mėnesio pabaigos, pradėti eksplotuoti tik 2022 metų vasario mėnesio pradžioje.
5. Praėjusį šildymo sezoną Plungės šilumos tinklai pradėjo neturėdami privalomo rezervinio šilumos tiekimo į šaltinio. Tai įvyko pirmą kartą bendrovės istorijoje.
6. Praėjusį šildymo sezoną Plungės šilumos tinklai baigė turėdami 753480 eurų nuostolį. Tai didžiausias nuostolis bendrovės istorijoje.
7. Šilumos kaina Plungės gyventojams per metus pabrango dvigubai (nuo 6,13 iki 12,33 ct/kwh). 2021 metų lapkričio mėnesį Plungės šilumos tinklų vadovė M.Charitonova ir administracijos direktorius M. Kaunas („Vieninga Plungė“) tikino, kad šilumos kaina didės neženkliai. Plačiau apie tai: https://www.15min.lt/…/plungiskiams-gasdinimai-apie…
Plungės rajone absoliuti dauguma, apie 70 procentų, savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovų moterys. Jos iniciatyvios, drąsios ir atsakingos. Visuomet vertinau ir vertinsiu vadovus pagal jų darbo rezultatus.
O tokias M. Charitonovos „dūmų uždangas“ vertinu kaip bandymą pabėgti nuo atsakomybės bei pagalbą asociacijai „Vieninga Plungė“ ruošiantis savivaldos ir mero rinkimams. Iš septynių Plungės rajono savivaldybėje dirbančių Tarybos narių, atstovaujančių „Vieningą Plungę“, mažiausiai keturi darbiniais ar giminystės ryšiais susiję su Vičiūnų bendrove. Jos bendrasavininkas L.Skierus, taip „nesėkmingai uždarinėjantis“ gamyklą Sovietske, taip pat savivaldybės Tarybos narys.
O ir pati „Vieninga Plungė“ registruota tuo pačiu adresu kaip ir Vičiūnų gamykla Plungėje.
Pagarbiai
Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis