Smiltynėje, prie „Albatroso“ paminklo, prisiminti jūrininkai, negrįžę iš jūros platybių. Taip pat pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai, įteiktas Liudviko Stulpino medalis.
„Prieš šventę, kaip ir prieš audrą, stoja tyla“, – šiais žodžiais ir varpo dūžiu bei trimito garsais prasidėjo renginys.
Gausiai susirinkusią jūrinę bendruomenę sveikino Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos miesto, Uosto direkcijos vadovai.
„Klaipėda visada man asocijavosi su laisvės, vėjo, didelės erdvės pojūčiu. Tai jaučiu kaskart čia atvykusi. 770 metų jubiliejų švenčianti Klaipėda ir daugiau nei šimtmetį gyvuojantis Lietuvos laivynas, ir svarbiausia, jūs, čia gyvenantys žmonės, turite tą didžiulį laisvės pojūtį.
Sveikindama jūrininkus, šios garbingos profesijos atstovus, mūsų šalies ambasadorius, noriu palinkėti ir toliau kurti tą laisvės pojūtį, o mums visiems – turėti kuo daugiau ir plačiau Lietuvos trispalvės pasaulyje, laivyne“, – sakė Susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė.
„Į šią vietą susirinkome pagerbti, prisiminti tuos jūrininkus, kurie išėjo ir negrįžo. Išėjo per šiuos jūros vartus, kad įgyvendintų galbūt ilgus metus puoselėtą svajonę, pakovoti su bangomis, audromis, nuvykti į svečias šalis ir papasakoti apie labai mažą, bet nuostabią Lietuvą. Tik ne visiems buvo lemta sugrįžti. Tačiau, kai žiūrėdami į uostą, matome dirbančius žmones, kranus, plaukiančius laivus, jūrinių profesijų besimokančius studentus, suprantame, kad ta pagarba išėjusiems – gyva. Jūrininkai, kurie negrįžote, skriskite kartu su albatrosu ir būkite laisvi“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Šventės metu įteikti garbingi apdovanojimai. Jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliu už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, už palankios verslo ir investicijų aplinkos Lietuvos vandenų transportui sukūrimą apdovanotas Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclovas Stankevičius. L. Stulpino apdovanojimas yra skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja yra Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. L. Stulpino vardo apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio.
Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklai įteikti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Jūrininkų mokymo centro vyriausiajam instruktoriui Vytautui Bardauskui ir Jūrininkų treniruočių centro vyriausiajam dėstytojui-instruktoriui Anatolijui Vitinovičiui.
Ministrės Pirmininkės padėkos raštu pagerbta AB „Klaipėdos nafta“ SGD komercijos skyriaus vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venclovienė.
Susisiekimo ministro padėkos raštais už puikų darbą pagerbti Uosto direkcijos Plėtros ir aplinkosaugos skyriaus vadovas Algimantas Kungys, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Navigacijos katedros lektorius Arvydas Jankauskas, AB Smiltynės perkėlos darbuotojai Tomas Gudeliūnas ir Zigmantas Jurkus. Taip pat susisiekimo ministro padėkos įteiktos bendrovės „DFDS Seaways“ vyriausiajam kapitono padėjėjui Olegui Sidorukui, AN „Klaipėdos nafta“ projektų valdymo ir technologijų skyriaus vadovui Dangirui Chockevičiui ir bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ personalo vadybininkei Birutei Poškevičienei.
Uosto direkcijos vadovo padėkos raštais apdovanoti bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ darbuotojai Valdas Kubilius, Andrej Gultiajev ir Vytenis Jonauskas, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Jūrininkų mokymo centro vyriausiasis instruktorius Viktor Miliajev, ilgametis Jūrų kapitonų asociacijos narys Pranas Gylys ir bendrovės „Garant Safety“ serviso inžinierius Povilas Šatkus.
Pauliaus Lindenau vardo medaliu, kurį įsteigė Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija, pagerbtas Vakarų Baltijos laivų statyklos direktorius Vitalij Frolov.