• Apie mus
  • Reklama pas mus
  • Privatumo politika
  • Kontaktai
  • Prisijungti
No Result
View All Result
Vakarų pulsas Aktualijos. Verslas. Žmonės.
  • AKTUALIJOS
    • Politika
    • Mokslas
    • Kriminalai
    • Darbas
    • Uostas
  • MŪSŲ KRAŠTAS
    • Žemaitija
    • Pajūris
    • Kraštas
    • Istorija
  • GYVENIMO BŪDAS
    • Sveikata
    • Namai
    • Mada
    • Grožis
    • Vestuvės
  • KULTŪRA
    • Kultūra
    • Literatūriniai inkliuzai
    • Žmonės
    • Mistika
    • Kelionės
  • ŪKIS IR GAMTA
    • Ūkis
    • Gamta
    • Automobiliai
    • Kulinarinis paveldas
  • SPORTAS IR DAUGIAU
    • Sportas
    • Daugiau
    • Pramogos
Mūsų žinios: Žemaitija, kraštas ir žmonės. Naujienų puslapis.
No Result
View All Result
Home Daugiau

Vilniuje atsisveikinama su rašytoju Marku Zingeriu

Naujienų puslapis by Naujienų puslapis
2023 21 balandžio
in Daugiau
0 0
0
0
SHARES
33
PERŽIŪROS

Balandžio 20-ąją dieną Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus pranešė, kad mirė Lietuvos rašytojas, daugelio knygų apie Lietuvos žydų gyvenimą autorius, ilgametis Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius Markas Zingeris. Šiandien Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje atsisveikinama su rašytoju. M. Zingeris bus palaidotas Vilniaus Sudervės žydų kapinėse.

LRT.lt kalbinta žydų bendruomenės vadovė F. Kukliansky dalijosi, kad M. Zingerio mirtis jai buvusi netikėta žinia.

Jos teigimu, M. Zingeris buvo išmintingas, teisingas, išdidus Lietuvos žydas. „Jaučiame jam didelę pagarbą ir nuoširdžiai gailimės jo netekę“, – sako ji.

„Lietuvos žydų bendruomenė ir aš asmeniškai labai užjaučiame šeimą išėjus Markui Zingeriui. Jis buvo išmintingas vadovas, geras draugas, įdomus žmogus, geras tėvas ir sūnus. Labai rūpinosi savo motina ir pergyveno kaip ir visi antros kartos išgyvenusių Holokaustą žmonių vaikai. Jis pergyveno ir savo mamytės mirtį, ir jos buvimą koncentracijos stovykloje. Nuoširdžiausia užuojauta. Absoliučiai netikėta žinia“, – kalbėjo F. Kukliansky.

Prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, kultūros ministras Simonas Kairys ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen vakar išreiškė užuojautą mirus M. Zingeriui.

„Lietuvos visuomenė ir plačioji kultūros bendruomenė neteko intelektualaus, sau ir tekstui – tiek rašomam, tiek skaitomam – reiklaus rašytojo. Kaip ilgametis Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus vadovas, publicistas, aktyvus visuomenės narys, Markas Zingeris buvo išmintinga, gabi ir svarbi lietuvių ir žydų kultūras jungianti asmenybė“, – teigia šalies vadovas.

„Anapilin iškeliavo ryški kultūros asmenybė, talentingas žodžio meistras ir originalus mus supančio pasaulio stebėtojas Markas Zingeris. Jo kūryboje užkuoduoti gyvenimo paradoksai yra svarbus palikimas išminties ieškantiems ateities kartų žmonėms. Vadovaudamas Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, jis nutiesė daug kelių į atmintį ir padėjo mums suvokti skaudžias istorijos pamokas. Nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą, artimuosius, bičiulius ir visus tuos, kuriems teko laimė pažinoti šį intelektualą“, – buvo sakoma Vyriausybės vadovės užuojautoje.

„Rašytojo, poeto, eseisto Marko Zingerio kūryboje virtuoziškai derėjo gilus žvilgsnis į žmogaus gyvenimo paradoksus, į pasaulio absurdus ir kartu – savotiškas žaismingumas, šypsnis, ironija. Rašytojas jautriai ir subtiliai žadino atmintį ne tik savo knygomis, bet ir vadovaudamas Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, kuriam skyrė daug savo gyvenimo metų. Nuoširdžiai užjaučiu velionio artimuosius, visą kultūros ir meno bendruomenę“, – sakė kultūros ministras S. Kairys.

„Netekome iškilios asmenybės, talentingo rašytojo, ilgamečio Valstybinio Vilniaus Gaono muziejaus direktoriaus. Dėl brolio mirties nuoširdžiai užjaučiu kolegą Emanuelį Zingerį, šeimą, artimuosius ir visą kultūros bendruomenę“, – savo užuojautoje sako V. Čmilytė-Nielsen.

Minėdamas 70 metų jubiliejų, M. Zingeris išleido 5-ąjį romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“.

„Svarbiausia knygos atsiradimo aplinkybė buvo ta, kad klinikose turėjau pasimatymą su mirtimi, ir tai nušvietė gyvenimo spektaklį, vykstantį už palatos langų, prasmingesne šviesa“, – tada sakė rašytojas. Jis buvo patyręs itin sunkią širdies operaciją.

Markas Zingeris – rašytojas, buvęs Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius

M. Zingeris gimė 1947 m. sausio 2 dieną Prienuose. 1971 m. baigė Vilniaus universitetą (žurnalistiką). 1971–1976 m. dėstė filosofiją Kauno politechnikos institute ir Kauno medicinos institute.

1976–1987 m. dirbo Kauno istorijos muziejuje, 1987–1990 m. – Lietuvos žemės ūkio akademijoje. Atsisakęs stoti į komunistų partiją buvo atleistas iš darbo ir pašalintas iš filosofijos aspirantūros.

1989–1990 m. buvo Kauno žydų draugijos pirmininkas, 1990–1992 m. – Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojas. 1991–1995 metais dirbo savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ redakcijoje. 2005–2019 m. vadovavo Valstybiniam Vilniaus Gaono žydų muziejui.

M. Zingerio kūryba versta į anglų, švedų, prancūzų, vokiečių, italų, vengrų, lenkų kalbas, publikuota prozos bei poezijos rinktinėse Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, JAV, Švedijoje, Prancūzijoje ir kt.).

Previous Post

Dėmesio: prekyboje – paskutinieji „Žalgirio“ Eurolygos atkrintamųjų varžybų bilietai

Next Post

Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas kviečia prisiminti kartu įgyvendintus pokyčius Telšių rajone

Naujienų puslapis

Naujienų puslapis

Next Post
Vakarų Pulsas

Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas kviečia prisiminti kartu įgyvendintus pokyčius Telšių rajone

Vakarų pulsas

Pasekite mus

  • Apie mus
  • Reklama pas mus
  • Privatumo politika
  • Kontaktai

© 2026 Vakarų Pulsas. Visos teisės saugomos. | Projekto vystymas: WebDNR

Sveiki sugrįžę!

ARBA

Prisijunkite prie savo paskyros žemiau

Pamiršote slaptažodį?

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą, kad atkurtumėte slaptažodį.

Prisijungti
No Result
View All Result
  • AKTUALIJOS
    • Politika
    • Mokslas
    • Kriminalai
    • Darbas
    • Uostas
  • MŪSŲ KRAŠTAS
    • Žemaitija
    • Pajūris
    • Kraštas
    • Istorija
  • GYVENIMO BŪDAS
    • Sveikata
    • Namai
    • Mada
    • Grožis
    • Vestuvės
  • KULTŪRA
    • Kultūra
    • Literatūriniai inkliuzai
    • Žmonės
    • Mistika
    • Kelionės
  • ŪKIS IR GAMTA
    • Ūkis
    • Gamta
    • Automobiliai
    • Kulinarinis paveldas
  • SPORTAS IR DAUGIAU
    • Sportas
    • Daugiau
    • Pramogos
  • Prisijungti

© 2026 Vakarų Pulsas. | Bendradarbiaujame su: WebDNR

Siekdami užtikrinti geriausią naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus.