• Apie mus
  • Reklama pas mus
  • Privatumo politika
  • Kontaktai
  • Prisijungti
No Result
View All Result
Vakarų pulsas Aktualijos. Verslas. Žmonės.
  • AKTUALIJOS
    • Politika
    • Mokslas
    • Kriminalai
    • Darbas
    • Uostas
  • MŪSŲ KRAŠTAS
    • Žemaitija
    • Pajūris
    • Kraštas
    • Istorija
  • GYVENIMO BŪDAS
    • Sveikata
    • Namai
    • Mada
    • Grožis
    • Vestuvės
  • KULTŪRA
    • Kultūra
    • Literatūriniai inkliuzai
    • Žmonės
    • Mistika
    • Kelionės
  • ŪKIS IR GAMTA
    • Ūkis
    • Gamta
    • Automobiliai
    • Kulinarinis paveldas
  • SPORTAS IR DAUGIAU
    • Sportas
    • Daugiau
    • Pramogos
Mūsų žinios: Žemaitija, kraštas ir žmonės. Naujienų puslapis.
No Result
View All Result
Home Daugiau

Premjerė lankėsi parodos „Aš esu vilnietis“ atidaryme: nepaisant skaudžių praradimų, Vilnius išsaugojo Gedimino laiškų dvasią

Naujienų puslapis by Naujienų puslapis
2022 15 gruodžio
in Daugiau
0 0
0
0
SHARES
12
PERŽIŪROS
  1. Titulinis
  2. Naujienos
  3. Premjerė lankėsi parodos „Aš esu vilnietis“ atidaryme: nepaisant skaudžių praradimų, Vilnius išsaugojo Gedimino laiškų dvasią

Trečiadienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė apsilankė artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtoje Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje „Aš esu Vilnietis“. Parodos atidarymo kalboje premjerė pažymėjo Vilnių esant miestu, kuriame gili jo įvairovė susijungia į daugiaspalvį miesto tapatybės audinį, kurį sėkmingai atspindi ši paroda.

„Turbūt dažnas iš mūsų, įskaitant ir mane, kažkada buvome įsimylėję Vlado Drėmos knygą „Dingęs Vilnius“, jos ieškojome ir norėjome turėti savo namuose. Manau, dauguma mūsų ją skaitydami pagalvojo apie tai, kiek netekčių, praradimų miestui atnešė XX-as amžius. Ir karai, ir Holokaustas išnaikino aibę spalvų ir garsų, kurie šiandien mieste būtų švietę ir skambėję. Tačiau yra dalykai, kurie Vilniuje išlieka. Jame išlieka Gedimino laiškų dvasia, atvirumo, europietiškos sostinės paradigma, kuri leidžia tikėti ir tikėtis, kad tai visuomet bus miestas, kuris priims kitokį, kuriame kitoniškumas nebus neigiama ypatybė, bet priešingai – tai, kas praturtina bendruomenę ir miestą, leisdamas jiems stiprėti“, – sakė Ministrė Pirmininkė, padėkojusi ir pasveikinusi Lietuvos nacionalinį muziejų ir parodos organizatorius su jos atidarymu.

Paroda pristato Lietuvos sostinę per penkiasdešimt vilniečių ir jų asmenines istorijas, reprezentuojančias skirtingus miesto istorijos tarpsnius. Kaip sakė premjerė I. Šimonytė, visos šios istorijos papildo viena kitą ir kartu pasakojimą apie Vilnių – įvairų ir kuriantį.

„Aš esu vilnietis“ paroda atvira lankytojams nuo gruodžio 15 d.

Previous Post

Savivaldos reikšmė valstybei ir pilietinei visuomenei

Next Post

Išrinkti „Lietuvos metų gaminiai 2022”

Naujienų puslapis

Naujienų puslapis

Next Post
Vakarų Pulsas

Išrinkti „Lietuvos metų gaminiai 2022”

Vakarų pulsas

Pasekite mus

  • Apie mus
  • Reklama pas mus
  • Privatumo politika
  • Kontaktai

© 2026 Vakarų Pulsas. Visos teisės saugomos. | Projekto vystymas: WebDNR

Sveiki sugrįžę!

ARBA

Prisijunkite prie savo paskyros žemiau

Pamiršote slaptažodį?

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą, kad atkurtumėte slaptažodį.

Prisijungti
No Result
View All Result
  • AKTUALIJOS
    • Politika
    • Mokslas
    • Kriminalai
    • Darbas
    • Uostas
  • MŪSŲ KRAŠTAS
    • Žemaitija
    • Pajūris
    • Kraštas
    • Istorija
  • GYVENIMO BŪDAS
    • Sveikata
    • Namai
    • Mada
    • Grožis
    • Vestuvės
  • KULTŪRA
    • Kultūra
    • Literatūriniai inkliuzai
    • Žmonės
    • Mistika
    • Kelionės
  • ŪKIS IR GAMTA
    • Ūkis
    • Gamta
    • Automobiliai
    • Kulinarinis paveldas
  • SPORTAS IR DAUGIAU
    • Sportas
    • Daugiau
    • Pramogos
  • Prisijungti

© 2026 Vakarų Pulsas. | Bendradarbiaujame su: WebDNR

Siekdami užtikrinti geriausią naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus.