Klaipėdoje gyvenanti ir dirbanti pėdų priežiūros specialistė Gabrielė Guogytė pristatė podologo profesiją vaikams. Medikė pasakojo mokiniams suprantama kalba apie tai, kad logos yra lotyniškas žodis, kuris neretai vartojamas, mokslui nusakyti, o podologo profesija yra susijusi su mokslu apie pėdas.

Kas yra podologas?
Podologija (angl. podology, podiatry) apima estetinę pėdų priežiūrą, pėdų ir kojų nagų ligų profilaktiką bei gydymą, pėdų defektų šalinimą ir pėdų funkcijos gerinimą. Podologijos specialistai atlieka procedūras, užtikrinančias, kad pėdos būtų sveikos ir gražios. Podologas (angl. podiatrist, podologist) dažnai maišomas su klasikinio pedikiūro meistrais. Iš tiesų podologo kompetencija daug didesnė, o jo darbas svarbus ne tik pėdų ir nagų estetikai, bet ir visapusiškai sveikatai. Podologas gali išspręsti daugelį pėdų problemų. Įaugę nagai, pagalba sergant pėdų nagų grybeliu, nuospaudos, skilinėjanti pėdų oda – visas šias problemas padeda spręsti podologijos specialistas. Inovatyviais metodais podologai geba maksimaliai atkurti įaugusio nago formą be chirurginės intervencijos, bei protezuoti traumuotus pėdų nagus, kad suteiktų jiems estetišką išvaizdą.
Graikiška, ar egiptietiška?
Vaikai aptarė esmines pėdų bėdas, noriai nustatinėjo savo pėdutės tipą – paaiškėjo, kad kai kurie trečiokai turi egiptietišką, o kiti – graikišką pėdutę. Podologė mokė vaikus taisyklingai išsirinkti batukus, o tam svarbu išimti iš batuko vidpadį, ir pažiūrėti, ar visi pirščiukai ant jo sutelpa, mokė, kaip plauti, prižiūrėti kojas, sausai išsišluostyti tarpupirščius. Ji pasakojo, kaip elgtis baseine, viešosiose erdvėse. Gabrielė pabrėžė, kad baseino guminių šlepečių, su kuriomis vaikai lankėsi duše, jokiu būdu negalima laikyti viename maišiuke su rankšluosčiu ir maudymosi kostiumėliu, nes mikrobai, grybeliai, įvairios karputės, kurios yra viešosiose erdvėse, gali pereiti ir ant kūno, ypač jei terpė drėgna ir šilta. Ji akcentavo, kad svarbu džiovinti batukus, o tai galima padaryti įsigijus prietaisą su ultravioletiniais spinduliais. Podologė rodė, kaip taisyklingai karpyti kojų nagučius, mokė higienos.
Atsinešti lengvesnę avalynę
Vaikai galėjo paliesti pėdutės modelius, užduoti klausimus. „Gyvename laikotarpyje, kai žmogus didžiąja dalį laiko praleidžia patalpoje, sėdint ar stovint ir žinoma su avalyne. Pėdos veikiamos darbo ir poilsio, atostogų metu. Neturint išugdytų pėdų priežiūros, higienos pagrindų, dažnai susiduriame su iššūkiais”, – kalbėjo medikė. Anot Gabrielės, nagai yra mūsų sveikatos veidrodis. Jie gali signalizuoti apie kai kuriuos organų, ar viso organizmo sutrikimus. Specialistė pastebėjo, kad daugelis trečiokų avi laukui pritaikytus batukus mokyklos viduje, ji skatino paprašyti tėvelių, įdėti vaikams basutes, ar šlepetes, mat su šiltais rudeniniais batais būnant patalpoje, pėdutės gali prakaituoti, o tai gali atsiliepti ateityje.