Pasipriešinimo gumos. Kam jos skirtos?
Pasipriešinimo gumos smarkiai išpopuliarėjo, kuomet dėl pandemijos veiksnių buvo uždaryti sporto klubai, ne visi galėjo sau leisti skirti vietos treniruokliams, tačiau taip buvo naujai atrastos pasipriešinimo gumos. Jas galima laikyti stalčiuje, o ir kaina prieinama kiekvienam. Taip pat pastebime, jog jos populiarėja netgi ir sporto klubuose. Tad šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai plačiau.
Skirtingos spalvos reiškia skirtingą stiprumą
Elastinė guma dar kitaip yra vadinama pasipriešinimo guma. Šių gumų pagalba galima atlikti nemažai pratimų skirtingų raumenų grupėms. Šios gumos dažniausiai būna 1,5 – 2 metro ilgio, o skirtinga spalva reiškia skirtingą gumos stiprumą. Juodos spalvos guma dažniausiai žymima pati stipriausia guma, šviesesni atspalviai – kaip tamsi mėlyna lengvesnė, vidutinės raudonos arba žalios, o morkinės, violetinės ir geltonos gumos yra pačios lengviausios.
Kaip pasirinkti pasipriešinimo gumą naujokui?
Pirmiausiai reikia įsivertinti savo fizines galimybes, paprastai šviesios spalvos yra naudojamos gydymui arba vaikui mankštai, vidutinės skirtos suaugusiems žmonėms, o juodos ir kitos tamsios spalvos skirtos gerokai pažengusiems sporto entuziastams. Geriausia yra išsimėginti norimas gumas ir tik poto užsakyti, arba tiesiog užsakyti visą komplektą, tokiu atveju kylant jūsų jėgos rodikliams, galėsite pasiimti kitą gumą ir nereikės pirkinėtis po vieną.
Elastinės gumos pagalba galėsite atlikti daugybę tempimo bei jėgos pratimų. Tai yra puikus būdas prasimankštinti namie, ar netgi keliones metu, kadangi jos lengvai telpa ir vietos praktiškai lagamine neužima. Gumų pagalba yra imituojami įvairių pratimų judesiai, lyg būtumėte sporto salėje. Svarbiausi dalykai išsirinkti ne per daug lengvą gumą, ji neduotų impulso augti raumenims, tačiau taip pat vengti išsirinkti perdaug stiprių gumų, su kuriomis nebūtumėte pajėgūs pratimus atlikti tvarkingai.
Svarbi informacija – pasipriešinimo gumos
- Prieš pradedant naudoti privalote įsitikinti ar gumos pilnai pritvirtintos, priešingu atveju galite susižaloti.
- Neatleisti gumos, kuomet ji yra įtempta!
- Pratimus reiktų pradėti palengva ir išlėto, taip įsitikinsite jog guma tvirtai laikosi.
- Jeigu gumoje matote skylutes ar įplėšimus, nenaudokite šios gumos. Ji gali betkada trūkti.
Šaltinis: Stepinfit