Prezidentui Gitanui Nausėdai pasiūlius steigti Regionų ministeriją, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovai džiaugiasi kilusia diskusija ir dėmesiu regioninės politikos efektyvinimui. Taip pat viliamasi, kad ši diskusija paskatins atkreipti dėmesį ne tik į regionų politikos ydas, bet ir į kitų sektorių problemas, kylančias dėl politikos formavimo funkcijų pasiskirstymo tarp ministerijų.
Lietuvos pramonininkų konfederacija bei jos nariai jau anksčiau yra kėlę klausimų dėl politikos formavimo funkcijų pasiskirstymo tarp ministerijų statybos sektoriaus, miškų politikos, taip pat ir regionų politikos klausimais.
„Manau, kad regionų balsas Vilniuje turi skambėti garsiau ir dažniau – tai ypač aktualu artėjant rinkimams, kai politinės darbotvarkės keičiasi ir regionų problemos gali būti ne tik aptartos, bet ir išgirstos. Tikiu, kad sėkmingai regionų plėtrai būtina grąžinti verslui balso teisę regionų tarybose, kad į regionus ateitų investicijos ir kurtųsi našesnės darbo vietos. Taip pat būtina keisti senus teisės aktus, kurie apsunkina senų gamyklų paskirties keitimą. Verslai susiduria su kliūtimis norėdami perkelti gamybą iš didmiesčių, kur darosi per brangu vystytis toliau, į regionus, kur sąlygos būtų palankesnės ir kur tai galėtų gaivinti regioninę ekonomiką. Žinoma, teisės aktų pakeitimas – tik vienas iš būtinųjų žingsnių skatinant pramonės augimą regionuose. Galiausiai, Prezidento iniciatyva įsteigti Regionų ministeriją, manau, taip pat galėtų paskatinti sėkmingą regionų plėtrą“, – sakė LPK prezidentas.
LPK viceprezidentas Alvydas Stulpinas pažymėjo, kad regionų problemoms reikia didesnio politinio dėmesio.
„Šiuo metu regionų problemos dažnai nėra prioritetinės politinėje darbotvarkėje. Įsteigta Regionų ministerija galėtų užtikrinti, kad regioninės problemos būtų sprendžiamos sistemingai ir nuosekliai, o ne priklausomai nuo rinkiminių ciklų. Tai taip pat leistų regionams turėti stipresnį balsą nacionaliniu lygmeniu, kad jų interesai būtų atstovaujami efektyviau“,– pažymėjo A. Stulpinas.