- Titulinis
- Naujienos
- Lietuvos, Latvijos ir Estijos Vyriausybių vadovai prisijungė prie Didžiojo septyneto deklaracijos dėl paramos Ukrainai
Lietuvos, Latvijos ir Estijos Ministrai Pirmininkai Ingrida Šimonytė, Krišjanis Karinis ir Kaja Kallas bendru pareiškimu prisijungė prie Didžiojo septyneto (G7) deklaracijos dėl paramos Ukrainai, reikšdami tvirtą paramą ir solidarumą su Ukrainos žmonėmis ir Vyriausybe, didvyriškai ginančiais savo šalies laisvę, nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Baltijos valstybių premjerų pareiškime pažymima, kad tik narystė NATO suteiks Ukrainai saugumo garantijas ir patikimą atgrasymo priemonę, būtinas siekiant užkirsti kelią ekspansyvios Rusijos agresijai ateityje.
Visas Lietuvos, Latvijos ir Estijos Ministrų Pirmininkų bendro pareiškimo tekstas:
Mes, Estijos, Latvijos ir Lietuvos Ministrai Pirmininkai, reiškiame tvirtą paramą ir solidarumą su Ukrainos žmonėmis ir Vyriausybe, didvyriškai ginančiais savo šalies laisvę, nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Pripažįstame, kad Ukrainos drąsi kova padeda apsaugoti euroatlantinį saugumą ir taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką.
Nuo pat pirmos neišprovokuotos ir žiaurios Rusijos agresijos dienos palaikėme Ukrainą. Mes ir toliau remsime Ukrainą iki pat pergalės ir prisidėsime prie tarptautinių pastangų apsaugoti jos nepriklausomybę, suverenitetą, saugumą, demokratiją ir gerovę. Stengsimės, kad visi atsakingi už agresijos nusikaltimą ir kitus tarptautinius nusikaltimus būtų patraukti atsakomybėn.
Esame tvirtai įsitikinę, kad tik narystė NATO suteiks Ukrainai saugumo garantijas ir patikimą atgrasymo priemonę, būtinas siekiant užkirsti kelią ekspansyvios Rusijos agresijai ateityje. Ukrainos narystė NATO taip pat labai sustiprins euroatlantinį saugumą ir stabilumą. NATO aukščiausiojo lygio susitikime Vilniuje sąjungininkės sutarė, kad Ukrainos ateitis yra NATO. Mes ir toliau tvirtai remsime Ukrainos siekį kuo greičiau įstoti į Aljansą. Ukraina įrodė, kad yra pasirengusi puoselėti mūsų bendrus demokratijos, asmens laisvės ir teisinės valstybės principus, taip pat prisidėti prie Šiaurės Atlanto regiono saugumo.
Mes glaudžiai bendradarbiausime su Ukraina jai siekiant ES narystės. Įvertinus rekomendacijų įvykdymą, tikimės, kad 2023 m. bus pradėtos derybos dėl stojimo. Stipri, nepriklausoma ir klestinti Ukraina, visiškai įsitvirtinusi euroatlantinėje šeimoje, yra labai svarbi Europos saugumui.
Atsižvelgdami į tai, prisijungiame prie G7 deklaracijos dėl paramos Ukrainai. Remdamiesi šiuo daugiašaliu pagrindu bendradarbiausime su Ukraina siekdami nustatyti saugumo įsipareigojimus ir sudaryti susitarimus, kurie padėtų Ukrainai kuo greičiau laimėti šį karą, paremtų jos ekonominį stabilumą ir atstatymą, atsparumą, reformų darbotvarkę ir padėtų įgyvendinti jos europinius ir euroatlantinius siekius.
Bendras pareiškimas anglų kalba.