Automobilio starterio pirkimas nėra paprastas dalykas, todėl norint pasirinkti tinkamą modelį būtina atkreipti dėmesį į keletą labai svarbių dalykų. Pačioje pradžioje svarbu išanalizuoti įvairias automobilio dalis ir funkcijas, kad būtų galima tinkamai parinkti starterį.
Kokios yra išskirtinės automobilių starterių savybės?
Kiekvienoje transporto priemonėje yra starteris, kurio pagrindinė užduotis – užvesti automobilį. Svarbiausios jo sudedamosios dalys yra poliai (magnetai), rotorius, komutatorius arba šepetėliai. Sugedus starteriui, jis negali normaliai veikti. Tuomet tenka rinktis, kokį starterį rinktis – naują ar naudotą, o gal remontuoti anksčiau naudotą. Paprastai pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo jūsų finansinių galimybių arba mechaniko, į kurį kreipiatės.
Kur įsigyti automobilio starterį?
Be to, kad atkreiptumėte dėmesį į konkrečius starterių tipus ir jų savybes, turite žinoti, kur jų įsigyti. Labai svarbu pasirinkti profesionalią ir patikimą parduotuvę, kuri garantuoja kokybiškus starterius su garantija. Daugiau informacijos: jubana.lt.
Atkreipkite dėmesį į techninius parametrus
Būtina, kad starteris būtų pritaikytas pagal poreikius. Tačiau, kad tai būtų įmanoma, reikia atkreipti dėmesį į transporto priemonės ir starterio suderinamumą. Svarbu starterio tvirtinimo tipas arba jo galia. Renkantis starterį svarbu žinoti pagrindinius transporto priemonės duomenis, pavyzdžiui, markę, modelį, variklio darbinį tūrį ir metus. Tačiau lengviausias būdas išsirinkti starterį – užsirašyti numerius iš gamyklinės lentelės ir pateikti juos įmonei, kurioje norite pirkti ar remontuoti starterį. Jei to nepadarysite, be reikalo išleisite pinigus starteriui, kuris neturi jokių galimybių atlikti savo funkciją.
Kokybė ir kaina
Daugumos automobilių dalių atveju svarbus kokybės ir kainos santykis. Deja, sunku žinoti, koks kainos intervalas reikš, kad perkamas starteris bus kokybiškas. Šiuo metu rinkoje galima rasti kiniškų starterių, kurių kokybė nėra labai gera, be to, garantija dažnai suteikiama trumpam laikotarpiui. Todėl bus daug protingiau pirkti originalų, restauruotą starterį, kuriame buvo pakeistos susidėvėjusios dalys, taip suteikiant jam naują gyvenimą ir, beje, daug aukštesnę kokybę bei ilgaamžiškumą. Šis sprendimas leidžia labai ilgam atsikratyti starterių gedimų problemos.
Kada reikia keisti starterį?
Yra keletas požymių, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį, nes jie gali rodyti, kad starteris sugedo arba netrukus suges:
- neįprasti garsai užvedant automobilį,
- problemos užvedant automobilį,
- automobilis neužsiveda.