• Apie mus
  • Reklama pas mus
  • Privatumo politika
  • Kontaktai
  • Prisijungti
  • Registruotis
No Result
View All Result
Vakarų pulsas Aktualijos. Verslas. Žmonės.
  • AKTUALIJOS
    • Politika
    • Mokslas
    • Kriminalai
    • Darbas
    • Uostas
  • MŪSŲ KRAŠTAS
    • Žemaitija
    • Pajūris
    • Kraštas
    • Istorija
  • GYVENIMO BŪDAS
    • Sveikata
    • Namai
    • Mada
    • Grožis
    • Vestuvės
  • KULTŪRA
    • Kultūra
    • Literatūriniai inkliuzai
    • Žmonės
    • Mistika
    • Kelionės
  • ŪKIS IR GAMTA
    • Ūkis
    • Gamta
    • Automobiliai
    • Kulinarinis paveldas
  • SPORTAS IR DAUGIAU
    • Sportas
    • Daugiau
    • Pramogos
Mūsų žinios: Žemaitija, kraštas ir žmonės. Naujienų puslapis.
No Result
View All Result
Home Daugiau

Kandidatas į studentus – bakalauro studijų alternatyva stojantiesiems

Naujienų puslapis by Naujienų puslapis
2022 19 liepos
in Daugiau
0 0
0
0
SHARES
63
PERŽIŪROS

2022 m. valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai rodo niūrią ateitį aukštajame moksle – egzamino neišlaikė 35,4 proc. abiturientų. Moksleiviai, neišlaikę matematikos, lietuvių kalbos ar laisvai pasirinkto dalyko valstybinio brandos egzamino, negali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose. O nesurinkus konkursinio balo 5,4 – negali stoti į universitetinių aukštųjų mokyklų nei į valstybės finansuojamas, nei į valstybės nefinansuojamas vietas.

 VILNIUS TECH rektorius Romualdas Kliukas
VILNIUS TECH rektorius Romualdas Kliukas

Prastų valstybinių brandos egzaminų rezultatų pasekmes, tai yra inžinierių, technologų trūkumą Lietuva pajus jau po ketverių metų. Lietuvai siekiant tapti aukštųjų technologijų šalimi labai svarbu paruošti aukštos kvalifikacijos darbuotojus. Tik suteikdami tokią galimybę visiems stojantiesiems galėsime užtikrinti didelį inžinierių poreikį rinkoje ir atrasti talentus, kurie kurs inovacijas. Todėl Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) rektorius Romualdas Kliukas siūlo alternatyvas būsimiems studentams.

„Norime suteikti galimybę moksleiviams išbandyti save, neprarasti šių metų, bet juos išnaudoti pasimokymui, pasitempimui iki reikalingo studijų lygmens, įsilieti į universiteto gyvenimą. Tai puiki proga studijuoti“, – teigia R. Kliukas.

Moksleiviams, kurie nesurinko minimalaus konkursinio balo stojimui į universitetą arba kurie nelaikė/neišlaikė būtino valstybinio brandos egzamino, rektorius siūlo teikti prašymą tapti kandidatu į studentus. Nuo rugsėjo mėn. kandidatai į studentus galės studijuoti dalinėse studijose bei nemokamai lankyti parengiamuosius matematikos arba fizikos kursus. Tai leis pasivyti bendrakursius arba/ir kitais metais būtų galima perlaikyti šių dalykų valstybinius brandos egzaminus. Dalyvaujant bendrajame priėmime dar kartą, po metų, tai būtų galimybė stoti į valstybės finansuojamą vietą, be to, nebūtų veltui praleisti vieneri studijų metai.

Kandidatai į studentus, kurių konkursinis balas yra ne mažesnis nei 4,3, turi galimybę studijuoti 2 semestrus pasirinktoje programoje, taip save išbandant aukštojo mokslo sistemoje.

Studijų semestro kaina: inžinerijos, informatikos, matematikos, technologijų moksluose – 1762 Eur; socialiniuose moksluose, verslo ir viešojoje vadyboje – 1352 Eur.

„Dalinių studijų metu kandidatai į studentus turės galimybę lankyti parengiamuosius nemokamus matematikos ir fizikos kursus, kurie padės pasiruošti valstybinio brandos egzamino perlaikymui. Tai puiki galimybė pagilinti jau turimas žinias bei įgauti naujų, iš VILNIUS TECH dirbančių savo srities profesionalų“, – teigia R. Kliukas.

Perlaikius egzaminus ir stojant 2023 m. per bendrąjį priėmimą kandidatai į studentus galės stoti į pasirinktos VILNIUS TECH programos I kursą bei užsiskaityti baigtų dalinių studijų dalykus. Sėkmingai baigusiems dalines studijas bus galima pereiti į II kursą, jei nebus kreditų trūkumo.

Tapti kandidatais į studentus galima visose bakalauro studijų programose, išskyrus Architektūroje, Kraštovaizdžio architektūroje, Orlaivių pilotavime ir Skrydžių valdyme.

„Stojantiesiems, kurių konkursinis balas lygus arba didesnis nei 5,4, bet nėra išlaikyti matematikos ar lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniai brandos egzaminai, rekomenduojame stoti ir į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Pagrindinis jūsų tikslas – pabaigti pirmąjį semestrą be akademinių skolų. Tuomet galėsite dalyvauti konkurse ir pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą“, – vardija prof. R. Kliukas.

Primename, kad studentai, mokantys už studijas, po kiekvieno semestro gali pretenduoti į studijų įmokos kompensaciją. Apie 20 proc. studentų, mokėjusių už studijas, valstybė grąžina pinigus.

Be to, 2022 m. įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą – 2023 m. galima perlaikyti valstybinį brandos egzaminą, pasiekti minimalų balą ir stoti į tos pačios studijų programos valstybės finansuojamą vietą. Jei finansavimas bus laimėtas, studentas bus perkeltas į II kursą.

„Noriu pabrėžti, kad alternatyvų yra, tik reikia jomis pasidomėti ir pasinaudoti. Kviečiu būti aktyviais ir rasti sau labiausiai tinkantį sprendimą“, – sako VILNIUS TECH rektorius.

Prašymus dalinėms parengiamosioms studijoms galite pateikti čia.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Source: Neda Černiauskaitė Projektų vadovė Vilniaus Gedimino technikos universitetas 852512396 neda.cerniauskaite@vilniustech.lt
Previous Post

Muzikos kūrėjas A. Gecevičius: „Šiandien žmonės savęs ieško muzikoje, kurią kuria kiti“

Next Post

Konkursas “Sukurk tokią Europą, kokios nori”

Naujienų puslapis

Naujienų puslapis

Next Post
Vakarų Pulsas

Konkursas “Sukurk tokią Europą, kokios nori”

Vakarų pulsas

Pasekite mus

  • Apie mus
  • Reklama pas mus
  • Privatumo politika
  • Kontaktai

© 2026 Vakarų Pulsas. Visos teisės saugomos. | Projekto vystymas: WebDNR

Sveiki sugrįžę!

ARBA

Prisijunkite prie savo paskyros žemiau

Pamiršote slaptažodį? Registruotis

Sukurkite naują paskyrą!

ARBA

Norėdami prisiregistruoti, užpildykite laukus

Visi laukai privalomi. Prisijungti

Atkurti slaptažodį

Įveskite vartotojo vardą arba el. pašto adresą, kad atkurtumėte slaptažodį.

Prisijungti
No Result
View All Result
  • AKTUALIJOS
    • Politika
    • Mokslas
    • Kriminalai
    • Darbas
    • Uostas
  • MŪSŲ KRAŠTAS
    • Žemaitija
    • Pajūris
    • Kraštas
    • Istorija
  • GYVENIMO BŪDAS
    • Sveikata
    • Namai
    • Mada
    • Grožis
    • Vestuvės
  • KULTŪRA
    • Kultūra
    • Literatūriniai inkliuzai
    • Žmonės
    • Mistika
    • Kelionės
  • ŪKIS IR GAMTA
    • Ūkis
    • Gamta
    • Automobiliai
    • Kulinarinis paveldas
  • SPORTAS IR DAUGIAU
    • Sportas
    • Daugiau
    • Pramogos
  • Prisijungti
  • Registruotis

© 2026 Vakarų Pulsas. | Bendradarbiaujame su: WebDNR

Siekdami užtikrinti geriausią naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus.