Skaičiuodami 20-uosius Lietuvos kaip valstybės donorės metus, vystomojo bendradarbiavimo srityje turime kuo pasidžiaugti, sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė: šiandien gebame ne tik perduoti žinias ir patirtį, bet ir įgyvendinti reikšmingus projektus ir pritraukti tarptautinius partnerius.
Konferencijoje „Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus“ ketvirtadienį dalyvavusi G. Balčytytė apžvelgė išaugusį Lietuvos indėlį į vystomąjį bendradarbiavimą – svarbų tarptautinį šalies įsipareigojimą.
Konferencija surengta bendradarbiaujant Užsienio reikalų ministerijai bei „Kurk Lietuvai“ – abiejų vaidmenį vystomojo bendradarbiavimo srityje sakydama sveikinimo kalbą pabrėžė Vyriausybės kanclerė.
„Kaip valstybė pasiekėme užsibrėžtus paramos vystymuisi tikslus ir juos netgi viršijome, nors visi norėtume, kad aplinkybės, kuriomis tai įvyko, būtų kitokios – be Rusijos brutalios agresijos prieš Ukrainą. Ir visgi svarbu, kad savo įsipareigojimus kaip tarptautinės bendruomenės narė Lietuva vykdo. Išmokome veikti, ne tik kalbėti apie svarbius dalykus, bet ir iš tiesų juos padaryti. Ir su visa atsakomybe galiu pasakyti, kad ši Vyriausybė vystomojo bendradarbiavimo srityje nuveikė daugiausiai. Noriu tikėti, kad šis įdarbis bus tęsiamas ir gilinamas, todėl džiaugiuosi, kad „Kurk Lietuvai“ taip pat ne pirmą kartą skiria dėmesį šiai temai.
Mums labai svarbu sugebėti identifikuoti galimybes, potencialą paversti realiais projektais ir juos išauginti, įtraukiant partnerius. Taip, kaip šiandien tai vyksta su mūsų parama Ukrainos atstatymui: pradėjome nuo pilotinių projektų, kurių vertę greitai pamatė ne tik ukrainiečiai, tačiau ir tarptautinė bendruomenė – Europos Komisija ir valstybės partnerės, patikėdamos Lietuvai europinių projektų įgyvendinimą ar prisidedančios savo lėšomis“, – kalbėjo G. Balčytytė.
Vyriausybės kanclerė išryškino pasikeitusį Lietuvos vaidmenį – jei anksčiau buvome šalimi, galinčia pasidalinti institucijų ekspertine ir technine pagalbą, šiandien jau esame įrodę gebantys daug daugiau.
„Pozityvi transformacija turi tęstis, ypač siekiant didesnio verslo įsitraukimo, be kurio sunku įsivaizduoti žaliųjų inovacijų plėtrą į užsienį, kuriai šiandien skirta ši konferencija. Mūsų vystomojo bendradarbiavimo tikslas – ne tik žinių perdavimas, bet ir gebėjimas įgyvendinti dalykus nuo pradžios iki galo, idėjas paverčiant projektais, o šiuos – naujomis sėkmės istorijomis“, – sakė Vyriausybės kanclerė.
URM vykusi konferencija skirta vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos stiprinimo aptarimui, siekiant, kad žalieji Lietuvos produktai pasiektų tarptautinę rinką bei taptų pavyzdžiu verslo plėtrai per vystomąjį bendradarbiavimą.