Auginti šuniuką yra ne tik neblėstantis džiaugsmas, bet ir didelė atsakomybė. Viskas labai paprasta, jei augintinis klauso komandų: galima su juo eiti pasivaikščioti ir ramiai paleisti nuo pavadėlio, nes žinote, kad pakvietus jis sugrįš. O ką daryti, jei šuo neklauso?
Atsakymas aiškus – dresuoti. Tai galite padaryti ir patys, tereikia turėti mėgstamų šuniuko skanėstų ir šiek tiek kantrybės. Siūlome išbandyti motyvuojančius skanėstus su vabzdžių miltais, kuriuose yra net 18.5% žalių baltymų. Skanėstai tiks net ir patiems jautriausiems skrandžiams!
Viena didžiausių klaidų – gatvėje, miške, parke ar bet kurioje kitoje atviroje vietoje paleisti nuo pavadžio gyvūną, kuris neatbėga pas jus iškart, vos tik jį pakviečiate.
Net jei jis – labai draugiškas aplinkiniams, komandos sugrįžti nepaisantis gyvūnas gali sukelti pavojų tiek kitiems, tiek ir sau pačiam. Visai kas kita, jei vedžiojate šunelį nuošalioje aplinkoje: tada galite jam leisti išsilakstyti į valias.
Mitas, jog visi šunys mėgsta bendrauti tarpusavyje
Visuomenėje yra priimta, jog šunys vieni kitų atžvilgiu yra draugiški ir noriai bendrauja tarpusavyje, tačiau tai – netiesa.
Tik labai nedidelė šunų dalis mėgsta bendrauti su visais šunimis be išimčių. Didžioji dalis šunų mėgsta bendrauti tik su kai kuriais šunimis, o dalis – nemėgsta iš viso.Ir tai yra normalu, nes juk ir žmogus nenori bendrauti su kiekvienu sutiktu prašalaičiu.
Teisybė to šuns augintojo pusėje, kurio rankoje – pavadėlis
Pranešimai ir skundai dėl tokių įvykių, kurių metu skirtingų savininkų gyvūnai susikimba ir dėl to nukenčia, yra pakankamai dažni. Deja, dažniausiai tie atvejai yra tragiški, pasibaigę vieno iš gyvūnų žūtimi ir būtent žuvusio šunelio savininkai mėgina ieškoti teisybės.
Visgi tokiais atvejais dažniausiai teisus yra tas gyvūno savininkas, kuris savo augintinį vedžiojo laikydamasis taisyklių, t. y. su pavadžiu, išlaikydamas saugų atstumą.
Prieiti prie gyvūno negavus jo šeimininko leidimo – nemandagu ir nesaugu
Ši taisyklė galioja ne tik palaidiems, bet ir su pavadėliu vedžiojamiems šunims t.y. du šeimininkai, vedantys savo gyvūnus už pavadėlių, negali leisti fizinio jų kontakto be abipusio sutikimo.
Beje, taisyklė neliesti šuns be šeimininko leidimo galioja ne tik kitiems gyvūnams, bet ir žmonėms.
Šunį turi vedžioti suaugęs žmogus
Žinoma, skatinti vaiką rūpintis augintiniu – puikus ir teisingas sprendimas. Tačiau reikia nepamiršti, kad kartais vaikščiojantis su šunimi vaikas gali pakliūti į situacijas, kurių suvaldyti nepajėgs.
Pavyzdžiui, kad ir susidūrimas su agresyviai nusiteikusiu palaidu šunimi. Tokios situacijos gali traumuoti ne tik šunį, bet ir vaiką.
Šaltinis: Stepinfit