Ekologija, holistine medicina ir natūraliais imuniteto stiprinimo būdais Dalia Kuzmickienė susidomėjo dar tuomet, kai apie tai dar nebuvo labai atvirai kalbama, o produktai buvo platinami iš po prekystalio. Jos tėtis kūrė UAB ,,EKBI“ ( ekologišką biznį) 1990 metais, kurį vėliau, jaunai merginai teko perimti. Dabar jauna verslininkė yra UAB ,,EKBI“ vadovė. Ji – tęsia pradėtą tėčio veiklą, tačiau ją papildo ir naujovėmis. Kadangi daug metų domėjosi holistine medicina, į Lietuvos rinką ji įveža produktus, stebinančius neįprastais pavadinimais ir sudėtimi.
Su babos troba nesusijęs
Pokalbio pradžioje Dalia paminėjo, kad pagrindinis jos produktas yra Ganodermos grybas. Grybauju gan retai, tad pirmoji mintis apie šią verslininkę įgavo gana aiškią viziją – įsivaizdavau Dalią, vaikštančią tarp stiklainių, uždengtų marline skepetaite, o juose mirksta arbata užpiltas, babos troboje kažkada matytas grybas. Plūduriuoja jis arbatoje, truputėlį gleivėtas ir gamina sveikuolių kambuča vadinamą, kiek rūgenomis atsiduodantį skystį. Tikėtina, kad glitėsio vardas Ganoderma. Juk ir sveikuoliški produktai gali turėti vardus?.. Deja, išsiaiškinome, kad šios verslininkės istorija ne apie tai. O ganoderma, dar vadinamas Reishi grybu, su arbatos grybu ir babos troba visai nesusijęs.
Nemirtingumo eliksyras?
Pasirodo Dalios verslo istorija mus nukelia į senovės Aziją. Verslininkė į Lietuvą įveža mūsų krašte į Raudonąją knygą įrašytą, tačiau Azijos šalyse gal seniai atrastą ir populiarų ganodermos grybą, kuris auga kietmedžių miškuose, ant medžių kamienų. Kinijoje, Indijoje Vindhjos kalnuose, jo apstu. Kiniečiai renka šiuos grybus, smulkina į miltus ir pristato ten, kur iš jo gaminami įvairūs maisto papildai ar vaistiniai preparatai. Šis grybas nuo seno buvo populiarus alternatyviojoje medicinoje, jo poveikį žmogaus organizmui šiandien patvirtino ir įvairūs klinikiniai tyrimai. Rytų medicinoje šie grybai naudojami daugelį metų įvairių ligų, įskaitant migreną, galvos skausmus, hipertenziją, artrito, bronchito, astmos, anoreksijos, gastrito, hemorojaus, hipercholesterolemijos, nefrito, dismenorėjos, vidurių užkietėjimo, hepatito, leukopenijos, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų profilaktikai. Senovės kinų tekstuose šis grybas buvo minimas kaip nemirtingumo eliksyras. Net buvo žymimos slaptos vietos, kur, kaip manyta, šis grybas augo. Anuomet buvo tikima, jog ganoderma pasižymi stipriomis senėjimą stabdančiomis savybėmis, todėl Kinijos kultūroje jis ilgą laiką buvo naudojamas kaip sėkmės bei sveikatingumo talismanas. Kinai manė, jog šie grybai gali padėti palaikyti koncentraciją, atrasti vidinę harmoniją ir stiprybę. Senovėje grybus vartojo ir kalnuose gyvenantys vienuoliai, kurie tikėjo ganodermos grybo ypatinga galia, apsaugančia kūną ir dvasią.
Lietuvoje nepopuliarūs
Dalia atviravo, kad ji gyvena labai aktyviai. Baigusi turizmo ir sporto vadybos mokslus, domėjosi žirgais, jodinėjo, sportavo konkūruose, dalyvavo varžybose.
Anot Dalios, visą gyvenimą praleidus su žirgais, žirgyne, ji pastebėjo, kad žirgų mylėtojai labiau rūpinasi savo žirgais, o ne savimi.
Nepaisant to, kad sportas reikalauja daug fizinio krūvio, tad kiekvieno sportininko sveikatai būtina papildoma priežiūra. Panašiai atsitiko ir jai. Vienas nelaimingas atsitikimas, privertė ieškoti organizmo stiprinimo būdų. Žirgų sportas yra gan pavojingas, tad varžybose, šokant nuo žirgo, keliose vietose lūžo pašnekovės čiurna. Teko iškęsti kelias operacijas, dėti varžtus. Formavosi baisi uždegiminė reakcija, žaizda pūliavo. Mergina vartojo gausybę antibiotikų, kurie nustekeno organizmą. Tuomet, ieškodama sprendimo sau, Dalia pradėjo domėtis holistine medicina, daug skaitė. Moksliniuose straipsniuose ir publikacijose ne kartą buvo minimas ir ganodermos grybas, jo poveikis žmogaus kraujotakos sistemai, imunitetui, ir bendrai savijautai. Išnaršiusi interneto platybes, jauna moteris rado keletą šių preparatų – atsisiuntė juos sau. Išbandžiusi, pajuto teigiamą poveikį, o vėliau, pradėjo rekomenduoti ir kitiems. Nepaisant to, keisti buteliukai su juodu skysčiu ir kinietiškais užrašais, kol kas dar Lietuvoje ne visiškai atrasti. Juos perka tik tie, kuriems nors kartą teko pabendrauti su Dalia, išgirsti unikalią šių maisto papildų atsiradimo istoriją, pasidomėti apie jų poveikį žmogaus imuninei sistemai.
Besišypsanti verslininkė
Dalia pasakojo, kad šiandien ji besišypsanti verslininkė, tęsianti šeimos tradicijas, o vaikystėje šypsotis buvo baugu. ,,Vaikystėje turėjau itin kreivus dantis. To pasekoje lydėjo krūva kompleksų, nepilnavertiškumo jausmo. ,,Triušis kapliadantis” – buvo švelniausia, ką tekdavo girdėti. Vengiau nepažįstamų žmonių. Bijojau bendrauti, kalbėti. Niekada niekam nesišypsojau. Buvo ilgas laikotarpis, iš kurio neturiu nei vienos nuotraukos, nes sąmoningai bėgau nuo visų fotoaparatų. Bet tai nedaro jokios įtakos šiandieninei mano gyvenimo kokybei. Tai nei kiek netrukdo šiandien plačiai šypsotis. Nei niekaip neriboja mano potraukio atsidurti savo noru prieš objektyvą. Ir niekaip nemažina pasirinkimo nuolat ir labai daug bendrauti su žmonėmis. Ačiū mano tėvams. Kad rado visas galimybes investuoti į mane krūvas laiko, pastangų ir finansų. Mano patirtis sako, kad patiriančiam patyčias nereikia užuojautos. Nereikia ir paguodos. Norisi tik tos kelrodės žvaigždės, paėmimo už rankos ir palydėjimo. Ta – kita kryptimi, kurioje gali prasidėti naujas kelias“, – dalinasi savo vaikystės prisiminimais verslininkė.
Keliauja iš Kinijos
Pagrindinis Dalios produktas keliauja keliauja į Lietuvos rinką iš Kinijos, o būtent dabar Lietuvos diplomatiniai santykiai su šia valstybe sudėtingi, tad pasmalsavome, ar nestringa tiekimas? Mūsų pašnekovė tik nusišypsojo, kol kas viskas vyksta sėkmingai. Prekės atkeliauja laiku. Pasak jos, įsivežti iš Kinijos prekes į Lietuvą yra gerokai lengviau, nei jas iš Lietuvos į Kiniją eksportuoti, tačiau sunkumų versle netrūksta. Ji nuo vaikystės stebėjo tėčio verslą, todėl gerai susipažinusi su logistikos grandine, leidžia sau į Lietuvą įvežti didelius kiekius produkcijos. Verslininkei kaskart yra šiek tiek neramu, ar pavyks ją visą realizuoti iki galiojimo laiko pabaigos, tačiau azartiška moteris rizikuoja. ,,Esu pasiutusi, nors apsimetu ramia“, – atviravo Dalia. Turbūt šios asmeninės savybės jai ir padeda versle.
,,Didmeninė prekyba nėra labai lanksti, logistikos grandinė iš anksto suplanuota, jei kas kurioje vietoje stringa, stoja visas procesas“, – pasakojo jauna verslininkė. Maisto papildų rinkoje didžiulė konkurencija, dirbama su keistu, mūsų kraštuose dar nepažintu preparatu. Daugelis net nežino, kad toks egzistuoja. Todėl jai tenka šviesti visuomenę, rengti pristatymus, edukacijas. Kol kas Dalia dar milijono neuždirbo, tačiau ji į savo verslą žiūri optimistiškai: ,,Man svarbiausia, kad žmonės būtų sveiki ir laimingi“, – sako UAB ,, Ekbi“ vadovė. Jos produkcija yra notifikuota Lietuvos rinkoje, kiekvieną siuntą tikrina Maisto ir veterinarinė tarnyba, kuriai reikia nuolat pateikti gamintojų sertifikatus: sanitarinius, sveikatos ir produkto sudėties. Dalia Kuzmickienė yra šio preparato atstovė, dirba ne tik su pavieniais klientais, bet ir užsiima didmenine prekyba. Įvežami kiekiai dideli, juos laiku realizuoti, išplatinti veikliai moteriai yra ir iššūkis, ir malonumas. Pagrindinis – E papildai