Karmėlavos kapinėse, privačioje kapavietėje, pereitą savaitę pastatyta ir pašventinta 2,5 m. aukščio „Laiminančio Kristaus“ statula. Tai – neoklasicizmo laikotarpio garsaus danų skulptoriaus Bertel Thorvaldsen, didžiąją gyvenimo dalį kūrusio Romoje, 1827 m. sukurtos Kristaus statulos replika. Statulos originalas yra Kopenhagos katedroje.
„Laiminančio Kristaus” statulos pastatymas Kulautuvos kapinėse yra pažymėtinas įvykis Lietuvos monumentinės skulptūros raidoje. Visų pirma, dėl kūrinio meniškumo, jo atlikimo kokybės, bei panaudotų medžiaginių sprendimų. Lietuvoje atvirose erdvėse esančių Kristaus skulptūrų nėra daug. Žymiausia, išlieta iš bronzos, stovi Palangoje, prieš grafų Tiškevičių rūmus. Kitos yra išsibarsčiusios provincijoje ir dažniausiai išlietos iš betono ar išdrožtos iš medžio. Vienintelė išimtis – modernistinių formų Stasio Žirgulio kūrinys, pastatytas privačioje kapavietėje 1995 m. (žr. https://www.skulptoriuszirgulis.lt/en/galerija-laiminantis-kristus_en ). Jis, kaip ir Karmėlavos kapinių Laiminantis Kristus, pagamintas naudojant granitą ir bronzą.
Vikipedijoje rašoma, kad Bertel Thorvaldsen „Kristus“ yra „pati nuostabiausia Kristaus skulptūra pasaulyje“. Ir viena garsiausių. Ši Kristaus statula naudojama kaip mormonų bažnyčios (The Church of Jesus Christ of Later Day Saints) simbolis. Jos 3,4 m. aukščio replika puošia mormonų sostinės Solt Lake City, Jutos valstijoje, centrinę aikštę (Temple Square). Mažesnes replikas taip pat galima pamatyti mormonų bažnyčiose Mesos mieste Arizonoje, Laie – Havajuose, Meksikos Sity, Los Andželes, Portlande, San Paule (Brazilija) ir Hamiltone (N. Zelandija).
Bertel Thorvaldsen „Kristaus“ replikomis puošiamos ne tik mormonų šventyklos. Statulą taip pat galima pamatyti JAV Merilendo valstijos įstatymų leidžiamosios valdžios rūmuose, Džono Hopkinso ligoninėje Baltimorėje, bei JAV magnato Ben H. Powell III šeimos kapavietėje Oakwood kapinėse Hantsvilyje, Teksase.
Kitaip nei po pasaulį išsibarsčiusios Berlel Thorvaldsen statulos „Kristus“ replikos, Karmėlavos kapinėse pastatyta skulptūra pagaminta ne iš marmuro, o iš dviejų skirtingų medžiagų: granito ir bronzos. Viena vertus, tokį medžiagų pasirinkimą lėmė tiek mūsų klimatas, tiek ta aplinkybė, kad statula pastatyta atviroje erdvėje. Antra, toks medžiagų pasirinkimas suteikė Kristaus figūrai papildomo išraiškingumo.
Nuogos kūno dalys – galva, dalis krūtinės, rankos ir pėdos pagamintos iš bronzos. Toga dengiama kūno dalis – iš skandinaviško „Aurora“ granito. Karmėlavos kapinių „Laiminantis Kristus“ nėra tiksli Bertel Thorvaldsen Kristaus skulptūros kopija. Tai personalizuota šio kūrinio replika, pasižyminti išskirtiniu vizualiniu lengvumu, kurį suteikia dviejų skirtingų medžiagų apjungimas. Nors kuriant statulą buvo panaudotas originalo 3D modelis, jis buvo modifikuotas.
Visu pirma klasikinis kylančių laiptų postamentas buvo pakeistas lauko riedulio formos postamentu. Rankoms ir pėdoms panaudoti asmens, palaidoto kapavietėje, kurią papuošė Laiminančio Kristaus skulptūra, artimiausių žmonių rankų ir pėdų modeliai. Sustambintos togos klostės, atsižvelgiant į granito apdirbimo specifiką bei iš dalies modifikuoti veido bruožai, suteikiant veidui daugiau šiuolaikiškumo.
Prie „Laiminančio Kristaus” skulptūros replikos dirbo skulptoriai Gintaris Česiūnas ir Kęstutis Dovydaitis, o 3D skenavimo, kompiuterinio modeliavimo darbus bei prototipų ir gamybinių formų gamybą atliko UAB „Smart factory“ dizaineriai ir inžinieriai.
Gedimino ir Jolantos Kostkevičių labdaros ir paramos fondas GEJOKO